تبلیغات

record20.com - مطابق نبودن اختراعات با نیازهای جامعه امروزی

جمعه 5 اسفند 1390  11:47 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: admin

مطابق نبودن اختراعات با نیازهای جامعه امروزی

شهبازی، دبیر اجرایی نمایشگاه دائمی فن بازار بسیج نیز بیش از 90درصد از اختراعات و ابداعات كشور را مطابق با نیازهای كشور ندانست و گفت: متاسفانه در حال حاضر جامعه مبتكر و مخترع ما اطلاع درستی از نیازهای واقعی داخل كشور ندارد به همین دلیل این افراد روی مسائل و نیازهایی تمركز و سرمایه‌گذاری می‌كنند كه مطابق با نیازهای جامعه امروزی نیست بنابراین زمانی كه این اختراع و ابداع به بازار عرضه می‌شود از اقبال خوبی برخوردار نخواهد شد و این امر به نوبه خود باعث ناامیدی مبتكر و صاحبان صنایع می‌شود.

معاون پژوهشی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری كشور افزود: سازمان بسیج علمی در راستای تحقق تجاری‌سازی موفق در جامعه مخترعان، برپایی یك‌سری فن بازارهای مختلف را در نظر گرفته است. این سلسله فن بازارهای موضوعی با توجه به تحریم‌های اخیر كشور می‌تواند فضاهای كاری مناسب‌تری را برای ما فراهم كند تا جوانان مبتكر و مخترع‌مان اختراعاتی براساس نیازهای واقعی كشور داشته باشند و زمینه خودباوری و خود كفایی كشور را به سرعت زیادی در جامعه ایجاد كنند.

وی تصریح كرد: هم‌اكنون بیش از 10 قلم كالای وارداتی در كشور وجود دارد كه از تكنولوژی و فناوری خاصی برخوردار نیستند. بنابراین اگر ما یك سازماندهی یا یك بسیج عملی، فناوری در این حوزه داشته باشیم می‌توانیم مشكلات روز كشور را در این زمینه برطرف كنیم.

   

نظرات()   

record20.com